UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені запропонували нове пояснення падіння стародавнього мегаполісу в Камбоджі

Чисельність населення Ангкора поступово скорочувалася протягом 100 років.

Вчені з Університету Сіднея заявили про те, що стародавній мегаполіс Ангкор в Азії спорожнів за поступового скорочення населення, а не був раптово кинутий жителями, повідомляє Phys.org.

Ангкор є історичною областю Камбоджі і колишнім центром Кхмерської імперії, яка проіснувала з IX по XV століття. Протягом довгого часу причиною занепаду міста вважалася демографічна катастрофа або агресія сусідніх держав.

У ході нового дослідження вчені вивчили зразки осадових порід, які були витягнуті з рову, що оточували Ангкор-Тхом. Виявилося, що ознаки ерозії грунту, вирубки лісів, а також сліди продуктів горіння ставали все менш помітними ще за 100 років до передбачуваного падіння міста. На думку дослідників, це свідчить про зниження інтенсивності використання землі в адміністративному та торговому центрі древнього міста. До кінця XIV століття рів виявився покритий болотною рослинністю, що свідчить про те, що каналом перестали користуватися.

"Результати нашого дослідження свідчать про те, що це не населення покинуло місто через падіння інфраструктури, а занепад інфраструктури став наслідком того, що еліта виїхала з міста", - сказав провідний автор дослідження Ден Пенні.

У 2017 році археологи виявили в Камбоджі безліч раніше невідомих середньовічних міст, які розташовуються недалеко від пам'ятника Ангкор-Ват. Знахідка дозволить розкрити ключові особливості розвитку Південно-Східної Азії. Міста, вік яких становить приблизно 900-1200 років, були виявлені під тропічними лісами.