UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені записали відео на ДНК бактерії

Подібні записи передаються з покоління в покоління і зчитуються знову.

Вчені з Гарвардського університету записали інформацію в геном кишкової палички. Про свою роботу дослідники повідомили в журналі Nature.

Вчені використали метод CRISPR в поєднанні з білками Cas1 і Cas2 замість звичного для цих цілей ферменту-нуклеази Cas9. У цифровому вигляді були представлені шість зображень: знімок людської руки і п'ять послідовних фотографій коня, що біжить, зроблених Едвардом Мейбриджем у 1878 р. Цифрові дані були перекодовані в послідовність нуклеотидів, на основі яких автори синтезували ДНК. Цей матеріал внесли у клітини кишкової палички, підготовлені електропорацією. Потім в справу вступила система CRISPR.

Культивувавши клітини, вчені потім виділили ДНК з більш ніж 600 тис. клітин. Така велика кількість знадобилася для того, щоб об'єднати фрагменти ДНК, включені в геном у кожному конкретному випадку, а також позбутися від помилок, пов'язаних зі збоями в роботі бактеріальних систем і просто з мутаціями. Реконструкція пройшла чудово: дослідникам вдалося успішно реконструювати вихідні картинки.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили, що ДНК можуть приймати будь-які форми, виходячи далеко за межі звичної "подвійної спіралі". Автори встановили, що подвійна спіраль, яка вперше була описана Джеймсом Уотсоном і Френсісом Криком в 1953 році, представляє собою лише невелику ділянку макромолекули.