Вчені з Університету Маккуорі в ході експериментів над акулами встановили, що у них є стійкі в часі індивідуальні особливості поведінки. Результати досліджень вчених були опубліковані в Journal of Fish Biology.
Автори дослідження провели експерименти з 17 особинами австралійських і звичайних акул. Вони оцінювали сміливість акул за допомогою "тесту відкритого поля", адаптованого для риб. Акула містилася в невеликий акваріум, і після декількох хвилин адаптації в ньому піднімалася одна зі стін, відкриваючи доступ в великий, незнайомий і потенційно небезпечний простір. За час, який був необхыдний рибі на те, щоб зважитися виплисти назовні і почати дослідження, вчені робили висновок про індивідуальні особливості її поведінки.
Для того, щоб оцінити реакцію на стрес, акулу виймали зі звичного акваріума і повертали назад лише через деякий час. Стежачи за тим, наскільки швидко поведінка риби повертається до нормальної, вчені оцінювали швидкість згасання стресової реакції.
В ході дослідів учені встановили, що кожна акула демонструвала стійкі в часі індивідуальні особливості поведінки і реакції на стрес. Одні випливали у "відкрите поле" завжди раніше інших, треті демонстрували проміжний результат. Високу повторюваність показали тести і реакції на стрес. На ці характеристики не впливали ні стать, ні час, проведений у неволі. На думку вчених, це однозначно вказує на наявність у акул індивідуальності.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили незвичайну "акулу-ніндзя", яка мешкає на великій глибині в Тихому океані поблизу Центральноамериканських берегів.