UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені з Харкова провели випробування іонно-плазмових двигунів для космосу

Вчені також створили нову систему охолодження супутників.

Компанія FED спільно з вченими з Харківського авіаційного інституту протягом двох років створювали іонно-плазмові двигуни. В кінці 2020 року пройшли їх випробування, повідомляє «Суспільне».

«Буквально наприкінці року пройшли випробування. Я б сказав, що ми створили перший в світі український іонно-плазмовий двигун», - заявив голова правління акціонерного товариства FED Віктор Попов.

Крім двигунів, вчені також створили нову систему охолодження супутників. За словами Попова, система охолодження «принципово нова». Більш того, вона буде поширена і на охолодження місячних модулів.

«П'ять років займалися створенням нової системи охолодження супутників, в тому числі і для міжпланетних перельотів на замовлення Міжнародного космічного агентства. Протягом цього тривалого часу ми відпрацювали не тільки конструкцію, але і технології, і вже здійснили комплектування двох супутників Європейського космічного агентства на замовлення американської компанії. Ви знаєте, що всі старти суворо розраховані, тому ми очікуємо політ. Коли це все станеться, ми всюди напишемо "Харків у космосі! Знову в космосі!" До того ж в міжнародному космосі», - розповів Попов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Астрономи залишилися незадоволені «камуфляжем» супутників Starlink

«Не встигли ми закінчити два проєкти, як вже отримали пропозиції від Туреччини, Китаю, Німеччини. Буквально сьогодні я отримав від В'єтнаму замовлення на 100 іонно-плазмових двигунів. Це велика справа», - додав він.