Під час проведення досліджень недалеко від узбережжя Каліфорнії вчені виловили рибу з води і зробили замір температури її тіла. З'ясувалося, що середня температура тіла риби приблизно на 5°C вище температури навколишнього середовища, в той час як в інших риб температура тіла збігається з температурою води, в якій вони знаходяться.
Цією незвичайною рибою виявився опах звичайний (Lampris guttatus) або, як її ще називають, місячна риба. Довжина її тіла може досягати двох метрів, а вага - 270 кілограмів.
Тепло у опахов виробляється завдяки рухам великими грудними плавцями, з якими з'єднані найбільші м'язи в тілі риби. Посилена робота цих м'язів викликає прилив тепла і розігрів венозної крові. Також підтримання підвищеної температури тіла опахов сприяє особлива структура кровоносних судин, розташованих в зябрах. Важливу роль відіграє і жировий шар.
Всі ці особливості забезпечують опахам істотні переваги порівняно з іншими рибами, а саме допомагають бути більш швидкими і витривалими, в тому числі і в умовах більш низьких температур.