UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені вперше змогли простежити за народженням раку шкіри

Дослідники простежили за тим, як з однієї мутованої клітини рак поширюється на сусідні.

Вчені з вільного університету Брюсселя вперше змогли простежити за тим, як розвивається базаліома (форма раку шкіри) на прикладі стовбурових клітин шкіри мишей. Для цього дослідники активували і деактивували гени, які кодують білки, що беруть участь в розвитку раку.

Раніше дослідники встановили, що розвиток раку починається з поділу мутованих клітин, але було неясно, розвивається пухлина з прогеніторних клітин або зі "сплячих" стовбурових клітин.

Читайте також: ВІЛ-інфекція перетворилася на хронічне захворювання

Нові дані вказують на те, що розвиток раку починається зі стовбурових клітин. У результаті мутації гена, який кодує білок Ptch1, стовбурові клітини починають безконтрольно розмножуватись і проникати в інші тканини, в той час як схожі мутації в геномі прогеніторної клітини призводять до формування доброякісної пухлини, яка не переходить в кров та інші органи.

На думку дослідників, нові дані допоможуть створити ліки для боротьби з раком на ранніх стадіях.

Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком. Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна"