Вчені з Університету Каліфорнії за допомогою супутників змогли скласти 3D-карту річок інтенсивної вологи, що течуть в атмосфері Землі аналогічно до потоків на її поверхні. Розуміння руху таких річок є важливим, оскільки вони впливають на те, де можуть випасти інтенсивні зливи, повідомляєScience Alert.
Досі вчені покладалися на комп'ютерне моделювання, яке прогнозувало, куди тектиме пара. Але тепер дослідникам вдалося розробити спосіб, що дозволяє спостерігати за такими річками як реального часу.
Веймінг Ма та його колеги помітили, що супутникові записи просторового розподілу температури можуть бути використані для створення приблизного тривимірного поля вітру у реальному часі. Потім вони поєднали ці дані з даними супутникового виявлення вологості NASA та виявили глобальний розподіл течій, насичених вологою.
Більшість атмосферної вологи переноситься через широти такими атмосферними річками, що течуть до полюсів. На їхню частку припадає до 30% річних опадів у США та Європі та до 40% у сезон дощів у Східній Азії.
Зазвичай атмосферні річки утворюються над тропічними океанами. Коли вони досягають неба над сушею, можуть викликати шквальні вітри і повені. Ці річки також впливають на мінливість морського льоду – їхня присутність збільшує рівень танення. За останні кілька років морський лід на обох полюсах досяг рекордно низького рівня.
Новий метод, розроблений вченими, може бути впроваджений у прогнози погоди та кліматичні моделі.
Раніше вчені заявили про те, що морські хвилі тепла стануть звичайним явищем в Арктиці. Вони з'являються у відповідь вищі викиди парникових газів, пов'язані з діяльністю людини.