UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені вперше виявили в людській слині бактерії - паразити бактерій

Це перший відомий вид бактерій, що паразитує на інших бактеріях.

Американські вчені виявили в слині людини крихітні бактерії, які паразитують на інших бактеріях. Про відкриття було повідомлено на щорічній конференції Американського товариства мікробіології (ASM).

Розглянувши бактерії Actinomyces odontolyticus, які мешкають в ротовій порожнині людини, вчені встановили, що їхня поверхня густо всіяна крихітними клітинами. За словами вчених, це перший відомий вид бактерій, який паразитує на інших бактеріях. Дослідники встановили, що мікроби Bdellovibrio закріплюються на зовнішній мембрані актиноміцетів, "висмоктуючи" вміст їхніх клітин.

Читайте також: Вчені відкрили у губок антибактеріальні суперздібності

Bdellovibrio містять всього 700 генів (для порівняння, в Actinomyces odontolyticus їх більше 2200). Паразити повністю втратили здатність синтезувати власні амінокислоти, тому повністю залежать від господаря.

Дослідники відзначають, що підвищені кількості ДНК Bdellovibrio відмічені у людей із захворюваннями ясен і муковісцидозом.

Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.