Лікарі проведуть перше в світі лікування ще не народжених дітей за допомогою терапії стовбуровими клітинами. Вони постараються допомогти дітям, які страждають від хвороби крихкості кісток, через яку руйнуються кістки ще в утробі матері. Лікування повинно допомогти їм з'явитися на світ з більш міцним скелетом. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.
Як заявляють учені, дане лікування є першим в світі випробуванням дії терапії стовбуровими клітинами в утробі матері. Деякі експерименти проводилися і до цього, але дане лікування є першим, яке буде проведено під постійним медичним контролем.
Хвороба крихких кісток представляє собою генетичне захворювання, при якому мутує ген, що відповідає за виробництво колагену – жорсткого і гнучкого матеріалу, який зміцнює кістки. Вчені будуть проводити лікування плодів від 20 тижнів за допомогою стромальних стовбурових клітин, які містять копію гена колагену.
З січня 2016 року лікарі проведуть лікування 15 плодів і 15 немовлят. Порівнявши кількість переломів в обох випадках, вони зможуть визначити те, наскільки дієвим є лікування в утробі матері.
Пересаджені стовбурові клітини більш імовірно будуть прийняті плодом, ніж народженою дитиною, оскільки у плода ще не розвинена імунна система. Це дозволяє вводити плоду більші дози стовбурових клітин.
Раніше повідомлялося про те, що вчені навчилися управляти розвитком стовбурових клітин за допомогою імпульсів світла, змушуючи їх перетворюватися в нейрони або інші типи "дорослих" клітин в потрібний момент часу.