Група вчених заявила про те, що за останні 300 мільйонів років кількість падінь астероїдів на Землю зросла у два-три рази. Як повідомляє NASA, такі висновки дослідники зробили на підставі аналізу появи кратерів на Місяці.
У ході дослідження вчені проаналізували дані, зібрані апаратом Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO). Це дозволило їм простежити за появою великих кратерів на Місяці протягом мільярда років. Порівнявши ці дані з появою кратерів на Землі, вчені прийшли до висновку про те, що обидва небесних тіла демонструють схожу історію бомбардування астероїдами.
Протягом десятиліть дослідники намагалися скласти уявлення про вплив астероїдів на Землю, вивчаючи кратери на континентах і визначаючи їхній вік з допомогою радіометричного датування. Разом з тим, на думку вчених, сліди древніх кратерів стерті вітром, ураганами і іншими геологічними процесами, що може пояснити меншу їх кількість у порівнянні з іншими планетами Сонячної системи. А ось поверхня Місяця може зберігати сліди ударів протягом мільйонів років.
За допомогою інфрачервоного радіометра DLRE, встановленого на LRO, дослідники змогли виміряти температуру поверхні біля 111 кратерів діаметром більше 10 кілометрів на Місяці. Місячна поверхня нагрівається після удару і повільно остигає, що дозволило дослідникам датувати походження кратерів.
У результаті вчені з'ясували, що за останні 290 мільйонів років кількість падінь астероїдів на Місяць зросла в два-три рази порівняно з періодом 700 мільйонів років тому. Причини, за якими цей стрибок стався, дослідники назвати не можуть. Імовірно, він є наслідком масштабного зіткнення, яке сталося в Головному поясі 300 мільйонів років тому.
В середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід - вогненна куля з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.
На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.