UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили в організмі більшості людей клітини, що здатні впоратися з ВІЛ

У більшості людей є "зародкові" клітини-попередники, які можуть синтезувати антитіла, необхідні для боротьби з ВІЛ.

Вчені з науково-дослідного інституту Скріппса (Scripps Research Institute) виявили, що в організмі більшості людей присутні імунні клітини, які здатні впоратися з вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Стаття з результатами роботи опублікована в журналі Science.

Організми деяких людей, інфікованих ВІЛ, здатні виробляти антитіла, які можуть ефективно нейтралізувати багато штамів небезпечного і швидко мутіруючого вірусу. З метою змусити організм здорової людини зробити необхідні антитіла, необхідно провести імунізацію за допомогою спеціальних білків вірусу - иммуногенов (антигенів).

Успіх імунізації залежить від здатності иммуногена зв'язуватися зі спеціальними клітинами - В-лімфоцитами, активуючи їх і примушуючи виробляти антитіла. Вчені виявили, що у більшості людей існують "зародкові" клітини-попередники, які можуть синтезувати антитіла класу VRC01, необхідні для боротьби з ВІЛ.

Завдання дослідників була в тому, щоб розробити такий иммуноген, який міг би зв'язатися з тими B-лімфоцитами, що потенційно відповідають за імунітет проти вірусу імунодефіциту. Для цього иммуноген повинен бути дуже специфічним, оскільки клітини-попередники, що потрібні, дуже рідкісні серед всіх інших B-лімфоцитів.

Раніше вчені заявили про те, що ВІЛ-інфекція перетворилася на хронічне захворювання. Середній вік смерті ВІЛ-інфікованих пацієнтів зріс порівняно з 1987 роком. За даними Центру з контролю і запобігання захворювань, у США середній вік смерті ВІЛ-інфікованих чоловіків виріс на 39% і становить 50,8 років порівняно з 37,9 роками у 1987 році. Для жінок середній вік смерті виріс на 41,2% і становить 49,7 років проти 35,3 років у 1987 році.