UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили в атмосфері тонни уламків грибних спор

У повітрі міститься в два-три рази більше грибних спор, ніж вважалося раніше.

Вчені з США заявили про те, що в повітрі, яким ми дихаємо, міститься набагато більше грибних спор, ніж вважалося раніше. Подібні спори не тільки можуть викликати астму і алергію у людей, але також сприяти появі хмар, що складаються з кристалів льоду, повідомляє "Популярная механика".

"Ці фрагменти, швидше за все, являють собою шматочки грибкових спор, які розриваються в результаті взаємодії з водою. Поява великої кількості атмосферних наночастинок зазвичай пояснюється реакціями газів в атмосфері, які виростають з молекул, а не з'являються в результаті руйнування більш великих часток", - заявив хімік Майкл Лоулер з Каліфорнійського університету в Ірвіні.

У ході дослідження вчені зібрали зразки повітря в Оклахомі. Дослідники використовували пристрій, який збирав частинки діаметром 20-60 нанометрів, а потім поміщало їх на тонку платинову нитку. Для аналізу зразків застосовувався мас-спектрометр високої роздільної здатності.

Фрагменти грибних клітин близько 30 нанометрів дуже малі, тому вчені вважають, що в ході попередніх досліджень їх могли просто не помітити. Цілі спори, що літають в атмосфері, можуть мати розміри в тисячі нанометрів, а це означає, що біологічна "шрапнель" з грибкових спор здатна проникати глибоко в легені, в результаті чого з'являється астма та алергія. Це може пояснити те, чому зливи викликають напади астми: спори опадають на землю з дощем і проникають в легені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені заявили про те, що один з найбільш небезпечних для людини грибів, Candida auris, еволюціонує в бік більшої стійкості до підвищення температури. Дослідники стверджують, що це відбувається через глобальне потепління, і може призвести до того, що людства позбудеться головного бар'єру від грибів – високої температури тіла.