Вчені з Гейдельберзького університету в Німеччині виявили в мережі печер поруч з містом Тулум в Мексиці скелет жінки, який може пролити світло на походження попередників майя. Виявилося, що древні жителі Південної Америки належали до двох різних груп, повідомляє Phys.org.
Люди живуть на території півострова Юкатан, починаючи з раннього плейстоцену (126 тисяч – 11,7 тисяч років тому). Про стародавніх жителів цих територій відомо за дев'яти скелетами, що були знайдені в мережі печер.
Тепер же в печері Чан Хол виявили новий скелет, який зберігся на 30%. Його позначили як Hol Chan 3. Аналіз показав, що скелет належав, швидше за все, жінці, яка жила близько 9900 років тому. На момент смерті їй було близько 30 років.
Особливості черепа жінки відповідали тим, які були виявлені у останків інших людей, знайдених у печерах біля Тулума. На зубах всіх з них збереглися сліди карієсу, що може свідчити про дієти з великим вмістом цукру.
Вчені вважають, що характеристики черепа припускають існування двох морфологічно різних груп людей, що жили в Мексиці окремо одна від одної під час переходу від плейстоцену до голоцену. Або ці групи спочатку прибули на півострів Юкатан, або невелике число поселенців почали жити ізольовано один від одного, через що черепа у них розвинули специфічні особливості.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Єврейського університету Єрусалиму відтворили пиво, яке пили в Стародавньому Єгипті. Залишки стародавнього напою були знайдені на глиняному посуді, вік якої оцінюється в п'ять тисяч років.