UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили причини порушення пам'яті у кишечнику

Знищення кишкових бактерій призводить до порушення пам'яті.

Біологи з Центру молекулярної медицини заявили про те, що тривалий прийом антибіотиків, який знищує кишкові бактерії, сповільнює ріст клітин мозку, що, в свою чергу, призводить до порушення пам'яті. Це свідчить про взаємозв'язок між мікрофлорою травної системи і головним мозком. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Cell Reports.

У ході дослідження вчені сім тижнів поїли мишей звичайною водою. Після того, як в воду стали додавати антибіотики, у тварин зменшилася кількість нервових клітин у гіпокампі – частині мозку, яка відповідає за формування емоцій і перехід короткочасної пам'яті в довготривалу. Тести також показали, що у мишей сильно погіршилася пам'ять.

Читайте також: Вчені пов'язали безсоння з порушенням структури мозку

На думку дослідників, це означає, що бактерії кишечника, впливають на центральну нервову систему. Такий вплив опосередковується через клітини імунної системи. Ін'єкції імунних клітин, що називаються Ly6Chi монооцитами, повертає нейрогенез на колишній рівень.

Вчені також встановили, що фізичні вправи і лікування пробіотиками з восьми видів живих бактерій збільшує кількість нервових клітин та покращує пам'ять у мишей, які були піддані дії антибіотиків. За словами дослідників, відкриття дає можливість поліпшити психічне здоров'я, регулюючи склад мікроорганізмів у травному тракті.

Раніше вчені заявили про те, що кишкові бактерії можуть стати причиною розвитку психічних розладів і захворювань, зокрема, розсіяного склерозу. Причиною цього є те, що бактерії виділяють метаболіти, які впливають на вироблення мієліну – речовини, брак якого призводить до дефектів мозкової діяльності і порушень соціальної поведінки у мишей.