UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили печеру зі слідами цунамі за п'ять тисяч років

Середній проміжок між цунамі становить 450 років.

Археологи заявили про те, що їм вдалося виявити печеру, яка є "літописом" цунамі, що сталися протягом п'яти тисяч років. Про свою знахідку дослідники повідомили в журналі Nature Communications.

Сформована хвильовою активністю прибережних вод L-подібна печера знаходиться на західному узбережжі Суматри, неподалік від міста Банда-Ачех, постраждалого у 2004 році від руйнівного цунамі. Як підкреслюють дослідники, знахідка примітна тим, що це перші сліди доісторичних цунамі, які вдалося виявити на даний момент.

У печері збереглися сліди цунамі, які відбулися 7400-2900 років тому. Середній проміжок між цунамі склав 450 років. Разом з тим, вчені помітили присутність періоду повного спокою довжиною майже дві тисячі років і періоду, коли спостерігалося кілька цунамі за одне століття.

Раніше повідомлялося про те, що вчені вважають, що найглибші землетруси можуть виявитися сезонними явищами. За словами вчених, сезонна тенденція не спостерігається для дрібних землетрусів або невеликих поштовхів. Сезонними є землетруси магнітудою вище 7 балів і що відбуваються на глибині понад 500 кілометрів.