UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили оптичну ілюзію в кільцях Сатурна

Кільця Сатурна містять у собі менше матерії, ніж на те вказує їхня прозорість.

Кільця Сатурна містять менше матерії, ніж вважалося раніше

Вчені за допомогою даних, одержаних станцією Cassini, визначили, що кількість матерії, з якої складаються кільця Сатурна, майже не впливає на те, наскільки щільними вони здаються. Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті NASA.

У ході досліджень вчені проаналізували зображення кільця В – найбільш яскравого і найважчого з кілець Сатурна. Дослідники "зважили" кільце (визначили масу кільця в декількох місцях) і з'ясували, що воно містить в собі всього в 2-3 рази більше пилу, ніж інші кільця, а не в 10 разів більше, як вважалося раніше. Це означає, що кільце В, а разом з ним і інші кільця Сатурна, є набагато молодшим, ніж вважалося раніше. Вони повинні були бути утворені кілька мільйонів, а не мільярдів років тому.

Читайте також: Cassini передала на Землю незвичайне фото супутників Сатурна

NASA

На думку дослідників, чим важчим і щільнішим є кільце, тим повільніше вона "чорніє", накопичуючи уламки астероїдів і міжпланетний пил. Якщо кільце В має малу масу, його яскравість означає, що воно сформувалося відносно недавно.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.