Вчені виявили в ПАР рештки грибів, які можуть виявитися найдавнішими багатоклітинними організмами на Землі. Як повідомляє Phys.org, знахідка, вік якої оцінюється у 2,4 мільярда років, може змусити вчених переглянути еволюцію цих організмів.
Як підкреслює видання, раніше найдавнішим представником еукаріотів вважалися рештки, вік яких оцінювався в 1,9 мільярда років.
Нові копалини були виявлені на глибині 800 метрів. Як підкреслюють дослідники, вони примітні не тільки своїм віком, але і своїм походженням. Раніше вчені припускали, що перші гриби з'явилися на землі. Виявлені ж гриби з'явилися і процвітали під океанським дном, ховаючись в щілинах вулканічної породи.
Дослідники виявили сліди життя, вивчаючи породи, які були сформовані в околицях підводних вулканів, що існували на місці сучасної Південної Африки 2,4 мільярда років тому. Сумнівів в органічному походження цих скам'янілостей немає, оскільки і структура, і складність їхньої будови не могла бути породжена неживою природою.
Лава, що оточує бульбашки, була віком 2,4 мільярда років, а не 2,2 мільярди років, як вважалося раніше. Додаткові 200 мільйонів років в датуванні дуже важливі, оскільки саме в цей період на Землі різко збільшилася кількість кисню. А найдавніші гриби, як з'ясовується, існували на планеті ще до так званої "кисневої катастрофи".
Раніше повідомлялося про те, що на острові Унашалка в центральній частині Алеутських островів знайдено викопні рештки ссавця, схожого на бегемота, який жив на планеті 23 мільйони років тому. На думку палеонтологів, тварина не жувала їжу, а захоплювала її як пилосос.