UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили найдавніші сліди життя на Землі

Вік скам'янілостей оцінюється у 3,5 мільярда років.

Вчені з США виявили скам'янілості, вік яких оцінюється у 3,5 мільярда років. Як відзначає EurekAlert!, скам'янілості є найдавнішими з відомих слідів життя на планеті.

У ході дослідження вчені виявили мікроскопічні скам'янілості, непомітні неозброєним оком, у зразках породи сланцевих відкладів Апекс в західній частині Австралії. Дослідники описали 11 зразків, знайдених в п'яти розділених таксонах. Вперше мікроскам'янілості були виявлені у 1993 році, але деякі вчені вважали їх мінералами, а не слідами біологічних видів.

Деякі скам'янілості відносилися до архей, тоді як інші – схожі на мікроби, які існують на даний момент. Вчені вивчили скам'янілості за допомогою методу мас-спектрометрії і встановили, що виявлені співвідношення ізотопів вуглецю характерні для фототрофних бактерій, що використовують фотосинтез для отримання енергії, що утворюють метан архей і гамма-протеобактерій, що споживають цей газ.

Раніше вчені заявили про те, що життя на Землі могло зародитися в результаті впливу комети. В ході експериментів вчені використовували метальний пістолет для того, щоб виробити подібне на кометний вплив на заморожену суміш амінокислот, водного льоду та силікатів (форстеритів). У результаті було визначено, що амінокислоти змогли виробити більш складні пептиди – молекули, які формують білки.