Хіміки і фізики з Корнельського університету заявили про те, що їм вдалося виявити потенційний ключ до зародження життя на супутнику Сатурна Титані. Дослідникам вдалося виявити молекулу, яка стимулює реакції між цеглинками життя на наднизьких температурах, повідомляється в статті, опублікованій в журналі PNAS.
На думку дослідників, ключ до появи життя на Титані може лежати в органічних молекулах з слизу, який нещодавно був виявлений на дні метанових морів супутника. Ці речовини, звані поліімінами, є полімерними структурами з атомів водню, азоту і вуглецю, з'єднаних водневими і ковалентними зв'язками.
Як заявляють учені, поліімини на Титані будуть досить стабільними для того, щоб стати аналогами води, що буде прискорювати хід хімічних реакцій між більш примітивними молекулами і поглинати енергію світла і тепла, яка може використовуватися для проведення цих реакцій.
Крім того, поліімини можуть бути основою для самого життя на Титані, оскільки вони вміють об'єднуватися в майже нескінченні ланцюжки і при цьому залишатися стабільними – ця властивість критично важлива для утворення молекул, подібних ДНК і білкам. Крім того, плівки з цих сполук будуть відштовхувати вуглеводні, що важливо для відокремлення гіпотетичних живих клітин Титану від зовнішнього середовища.
На думку дослідників, їм вдалося знайти ключ до розуміння того, як на Титані могло зародитися життя. Разом з тим, висновки вчених не означають, що їм вдалося виявити докази його існування на супутнику Сатурна.
Раніше команда місії Cassini припустила, що у морях на Титані, можуть існувати сильні течії, викликані великими потоками сонячної енергії.