Генетики виявили в ДНК жителів Індії, країн східної Азії і Африки особливий набір генів, який змушує їх дотримуватися дієти з переважанням рослинної їжі, порушення якої призводить до раку прямої кишки і серцевих нападів. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Molecular Biology and Evolution.
Як заявив один з дослідників, "можливо, що на зорі людської еволюції різні групи людей, мігруючи на нові території, переходили на нові дієти, які іноді містили в собі більше рослинної їжі, а іноді – більше риби і інших морепродуктів. У таких випадках знайдені нами варіанти генів були корисними для виживання їхніх володарів".
Нові гени були виявлені дослідниками в рамках проекту "1000 геномів". У ході дослідження вчені визначили, що серед людей існує три популяції, яких умовно можна назвати "м'ясоїдами", "веганами" і "рибоїдами", кожна з яких володіє своєю власною версією FADS1 і FADS2 (групи ферментів, які допомагають травоїдним синтезувати необхідні для них речовини). До числа перших належать жителі Європи, другої – жителі Індії і країн Азії і Африки, а третьої – ескімоси та інші північні народи.
Відмінності між цими групами мінімальні: у цих генах в геномі "веганів" є невелика вставка з усього 22 "букв"-нуклеотидів, яка відсутня у "м'ясоїдів" і "рибоїдів". Незважаючи на її невеликі розміри, вона кардинальним чином впливає на синтез жирних кислот в організмі – наявність даної вставки помітно посилює активність ферментів, які збирають ці речовини.
Раніше повідомлялося про те, вчені провели дослідження, результати якого допомогли їм виявити групу генів, видалення яких призводить до різкого збільшення тривалості життя. Вчені сподіваються в майбутньому створити препарати, які будуть придушувати роботу деяких генів і таким чином продовжувати життя.