Американські вчені виявили незвичайну "акулу-ніндзя", яка мешкає на великій глибині в Тихому океані поблизу Центральноамериканських берегів. Про відкриття вчених повідомляє Journal of the Ocean Science Foundation.
Увагу вчених привернув незвичайний вугільно-чорний колір акули. Ще більш примітною її зробив "вбудований" ліхтарик. Тіло акули вкрите фотофторами – клітинами, які виробляють світло. На думку дослідників, таким чином акула обманює потенційну здобич: жертва, що дивиться на акулу знизу, гірше розрізняє істоту, що світиться.
Вчені виявили вісім особин даного виду на глибині 1500 метрів. Акула отримала ім'я Etmopterus benchleyi – на честь Пітера Бенчлі, автора популярного літературного твору "Щелепи". Вчені віднесли її до чорних колючих акул – роду істот сімейства Etmopteridae загону катраноподібних, який до останнього часу налічував 36 видів риб.
Це невеликі істоти, довжина яких, як правило, не перевищує 50 сантиметрів. Існує також однойменний вид, що належить до роду чорних колючих акул. Довжина найбільшого зі знайдених представників складає 60 сантиметрів. При цьому у таких риб самки більше за самців. У раціон харчування цих істот входять ракоподібні, головоногі молюски та кісткові риби. Живуть ці акули на великій глибині.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили першу в світі рептилію, що світиться в темряві. Нею стала морська черепаха бісса, що знаходиться на межі вимирання.