UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виростили у пробірці мініатюрний мозок людини

У майбутньому модель "мозку у пробірці" мають намір використовувати для вивчення аутизму і шизофренії, які частіше проявляються у дорослому або підлітковому віці, але, імовірно, сягають корінням у період початкового розвитку мозку.

Вчені Единбурга і Вени виростили мініатюрний мозок людини у пробірці. Дослідники очікують, що він стане відмінною моделлю, що імітує природну будову мозку, для вивчення низки захворювань і тестувань потенційних ліків.

Зразки розміром всього у декілька міліметрів побудовані з шарів клітин головного мозку, які максимально наближені до його будови в ембріональній стадії (у віці близько дев'яти тижнів), пише The Guardian.

Тканини мозку сформували чітко розділені між собою структури, що нагадують кору, сітківку і структури, що виробляють спинномозкову рідину.

У даний час структурні утворення не можуть досягати великих розмірів, бо поживні речовини і кисень не зможуть проникати у центральні відділи без кровопостачання або іншої системи забезпечення харчування.

Вчені переконані, що такі органи не зможуть повноцінно виконувати більшість функцій мозку. Однак вони дозволять дослідникам спостерігати, як органи розвиваються у матці, і допоможе діагностувати неврологічні і психічні проблеми, такі як шизофренія та аутизм, на ранніх стадіях.

Раніше у лабораторіях були вирощені моделі інших органів людини, у тому числі очі, гіпофіз і печінка. А нещодавно вчені вперше виростили штучне серце на основі безклітинного матриксу миші та індукованих стовбурових клітин людини. !zn

Читайте також:

Інтелект людства знижується вже багато років, довели американські вчені

Японські біологи вперше виростили печінку зі стовбурових клітин

Вчені відкрили новий тип стовбурових клітин, які допоможуть відновлювати кінцівки

Нобелівський лауреат впевнений, що вже через 50 років можна буде клонувати дітей