UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені випадково знайшли новий вид птерозаврів

Довгий час останки нового виду вважалися викопними останками акули.

Досліджуючи викопні останки, зібрані понад 100 років тому, палеонтологи зробили несподіване відкриття. Їм вдалося знайти новий вид птерозаврів, не схожий на всі, що знаходили до цього, повідомляє Phys.org.

Аспірант Портсмутського університету Рой Сміт виявив загадкову істоту серед колекцій скам'янілостей, розміщених в Кембриджському музеї Седжвика і музеї Бута в Брайтоні. Колекції були зібрані за часів видобутку фосфатів в Англійських топях між 1851 і 1900 роками.

Вивчаючи закам'янілі акулячі шипи, Сміт зробив дивне відкриття. Виявилося, що насправді деякі з них були щелепами беззубих птерозаврів, які дійсно нагадують шипи акулячих плавників. Разом з тим, є ряд відмінностей, які відрізняють одні від інших.

«Однією з таких особливостей є крихітні отвори, через які нерви виходять на поверхню і використовуються птерозаврами. У шипів акулячих плавників їх немає, але ранні палеонтологи явно упустили ці особливості. Два з виявлених примірників можуть бути ідентифікованим як птерозавр під назвою Ornithostoma, але ще один екземпляр явно відрізняється і представляє новий вид. Це палеонтологічна загадка», - зазначив Сміт.

Він зазначив, що виявлені останки є занадто фрагментованими для того, щоб новому виду можна було дати назву. За словами Сміта, знайти інші останки цього птерозавра вже навряд чи вдасться, тому що розкопки на місці виявлення знайдених фрагментів не проводяться.

Науковий керівник Сміта Дейв Мартілл зазначив, що птерозаври з такою формою дзьоба були поширені в Північній Африці. Тому, на його думку, новий вид міг бути пов'язаний з північноафриканськими «братами».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Палеонтологи вперше описали скелет дитинчати величезного динозавра

Раніше палеонтологам вдалося знайти новий вид динозавра, який жив в Арктиці 70 мільйонів років тому. Відкриття вчених свідчить про те, що динозаври проводили в Арктиці все життя, від появи на світ до смерті.