UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили одне з найдавніших зображень тварин

Малюнки з Індонезії датували періодом 45 тисяч років тому.

Вчені виявили в печері на індонезійському острові Сулавесі один з найдавніших наскельних малюнків і, ймовірно, найдавніший, на якому зображено тварину. Зображення бородавчатих целебеських свиней, що населяють місцеві острови, датоване віком понад 45 тисяч років, повідомляє Naked science.

Дослідники відзначають, що знахідка свідчить про те, що наскельний живопис виник не Європі в льодовиковий період, а в Азії або навіть Африці. Поруч з цілим зображенням свині (розмірами 136 на 54 сантиметри) дослідники знайшли кілька часткових.

Ці тварини відігравали важливу роль в житті і харчуванні місцевих жителів епохи палеоліту. Судячи з розташування фігур, древній художник намагався показати сцену активної взаємодії свиней - можливо, їхнього протистояння. Подібні сцени відомі за малюнками з печери Шове у Франції. Ще як мінімум два зображення на Сулавесі збереглися дуже погано і не піддаються ідентифікації. Саму печеру і її зображення відкрили на Сулавесі ще кілька років тому, однак тепер ученим вдалося провести їх датування.

Стародавній художник або художники використовували мінеральні пігменти червоного, фіолетового і коричневого кольорів. За цими мінералами вчені і змогли встановити вік двох малюнків - 32 і 45,5 тисяч років. «Наскільки відомо, - пишуть вчені, - це найдавніші відомі приклади фігуративного мистецтва». Крім того, малюнки стали найбільш раннім свідченням присутності на місцевих островах людей сучасного типу, а не «хоббітів» Homo floresiensis.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені виявили в бурштині комах, що застигли в битві

Раніше археологи виявили в Австралії новий стиль наскельного живопису. Новий стиль стародавнього мистецтва був задокументований на півострові Арнемленд.