Вчені з Гавайського університету в Маноа заявили про те, що їм вдалося відтворити парфуми, якими могла користуватися Клеопатра. Для цього дослідники вивчили осад, знайдений у стародавніх пляшечках, повідомляє Smithsonian.
Ще у 2012 році під час розкопок стародавнього міста Тмуїта дослідники виявили будинок торговця парфумами, а в ньому сліди виробництва, а також скляні пляшечки і амфори з рідиною. Місто було відоме як батьківщина двох найбільш відомих парфумів Стародавнього світу: Mendesian and Metopian. "Це були "Шанель №5" Стародавнього Єгипту", - діляться вчені.
Незважаючи на те, що виявлений у пляшечках осад не мав запаху, хімічний аналіз дозволив визначити деякі його компоненти. Потім знахідки показали двом фахівцям з єгипетським духам.
В основі обох ароматів лежала мирра, яку отримували з дерев, що виростали в Африці і на Аравійському півострові. До миррі додавали кардамон, корицю і оливкову олію. У результаті виходив пряний мускусний аромат, який був набагато більш стійким, ніж сучасні парфуми.
"Дуже хвилююче вдихати аромат, який ніхто не відчував протягом двох тисяч років і яким могла користуватися Клеопатра", - заявив один з дослідників Роберт Літман.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Єврейського університету Єрусалиму відтворили пиво, яке пили в Стародавньому Єгипті. Залишки стародавнього напою були знайдені на глиняному посуді, вік якого оцінюється в п'ять тисяч років.