Вчені заявили про те, що вони виявили ще одну зірку, світність якої періодично знижується на зразок "зірки інопланетян" KIC 8462852. Висновки вчених були опубліковані на сайті препринтів arxiv.org.
Зірка RIK-210 знаходиться в так званій OB-асоціації Скорпіона - Центавра - на відстані 472 світлових роках від Сонця. Провали в її блиску досягають 15%, але, на відміну від зірки Таббі, затемнення відбуваються з періодичністю 5,67 доби і синхронізовані з періодом обертання самої зірки.
За допомогою спектрометричних спостережень вчені виключили можливість того, що затемнення викликаються другою, менш яскравою, зіркою або коричневим карликом. Крім того, затемнення не можуть бути викликані поодиноким сферичним тілом, оскільки кожен раз мають різну форму і тривалість.
На думку вчених, причиною затемнень може стати хмара аномально холодної плазми всередині магнітосфери, що обертається синхронно з самою зіркою.
У жовтні 2015 року астрономи з Єльського університету заявили про те, що світність зірки KIC 8462852 два рази знижувалася на чверть за останні сім років. На думку дослідників, це могло вказувати на існування навколо зірки сфери Дайсона, створеної цивілізацією інопланетян. До цього астрономи припускали, що навколо зірки може кружляти цілий рій комет, але подальші спостереження показали, що за останні 100 років її яскравість впала на 0,16 зоряних величини, що поставило під сумнів цю теорію.
Пізніше вчені вивчили зміну яскравості зірки з грудня 2009 року, коли був запущений телескоп "Кеплер", по травень 2013 року. Розрахунки дослідників показали, що яскравість "зірки інопланетян" падала зі швидкістю 0,3% на рік, і за перші тисячу днів роботи "Кеплера" вона впала на 0,9%. Потім вона падала ще швидше, і буквально через півроку після цього вона впала на 2%. Потім швидкість її зниження знизилася, і на поточний момент вона впала на 3%.
Вчені також заміряли коливання яскравості інших зірок, що підтвердило припущення про те, що KIC 8462852 є унікальним світилом, чию поведінку не можна пояснити за допомогою існуючих моделей.