UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виділили ДНК вимерлих ведмедів з грунту

Дослідники вважають свою роботу проривом у сфері реконструкції древніх геномів.

Вчені з Данії та Великої Британії змогли секвенувати ДНК стародавніх вимерлих ведмедів з грунту. Самі дослідники вважають свою роботу проривом, який допоможе дізнаватися про види, що жили колись,  не з їхніх останків, а за допомогою грунту, в якому залишилися сліди їхньої життєдіяльності, повідомляє Naked science.

Грунт містить розріджені і фрагментарні залишки живих істот. Крім того, можливо, що це сліди відразу декількох особин споріднених видів. Секвенувати повноцінний геном з такого роду залишків непросто.

«Дослідження стародавньої ДНК було обмеженим. Фрагментована ДНК зі зразка грунту могла тільки розповісти нам, чи жив конкретний вид в певній місцевості і в який час, але не давала ніяких подробиць про нього самого», - заявив провідний автор дослідження Міккель Вінтер Педерсен.

Учені продемонстрували новий метод на прикладі грунту з печери Чікіуіт в Мексиці. Зразки грунту містили в собі сечу і фекалії вимерлого виду ведмедів Arctodus simus, який жив на території сучасної Мексики 11-12 тисяч років тому.

Фрагменти ДНК залишаються в випорожненнях живих істот. Саме їх вдалося виділити вченим, використовуючи надзвичайно потужні методи секвенування. Потім ДНК порівняли з геномами інших ведмедів (включаючи 83 сучасних види і три вимерлих близько 22 тисяч років тому).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені знайшли в США останки нового виду древніх акул

Раніше вчені розкрили таємницю загадкових куль, знайдених біля узбережжя Норвегії. Вони виявилися «яслами» кальмарів.