Астероїд діаметром 380 метрів, що можна порівняти з розмірами Емпайр-стейт-білдінг, пролетить повз Землю 3 серпня. Як повідомляє Newsweek, астероїд виявили лише кілька днів тому. Втім, жодної небезпеки для планети він не становить.
Астероїд, який отримав позначення 2022 OE2, пролетить на відстані 5,14 мільйонів кілометрів від Землі. Це в 13 разів більше, ніж відстань від нашої планети до Місяця, тому немає жодних шансів на те, що астероїд вріжеться в Землю.
Астероїди – це кам'янисті об'єкти, які обертаються навколо Сонця, майже як планети, але вони набагато менші. Визначення розміру «космічного каменю» – непросте завдання. Як правило, це робиться на підставі того, наскільки яскравим здається об'єкт у небі.
«Чим він більший, тим більше світла він буде відображати і, отже, тим яскравішим він здаватиметься. Однак це вимагає припущення про те, наскільки відбиває матеріал, з якого він зроблений, і він може сильно відрізнятися. Додайте туди низку інших особливостей, і фактичний розмір об'єкта може сильно відрізнятися від розрахункового значення», — пояснив Грег Браун, астроном з Грінвічської королівської обсерваторії у Великій Британії.
Через такі невизначеності, вчені зазвичай називають діапазон, в який можуть входити розміри астероїда. Так, орієнтовні розміри 2022 року OE2 становлять 170-380 метрів.
Швидкість, з якою він рухається, становить 116 тисяч кілометрів на годину.
На даний момент вченим відомо про 29 тисяч навколоземних об'єктів. Деякі з них, ґрунтуючись на розмірах та відстані до планети, належать до розряду потенційно небезпечних. Але, незважаючи на таку назву, немає жодних шансів, що будь-який з цих об'єктів зіткнеться із Землею у найближчі сторіччя.
У листопаді NASA запустило апарат DART, який має врізатися в супутник астероїда Діморфа і змінити траєкторію його руху. Разом з тим, моделювання, проведене вченими, показало, що це зіткнення може статися не зовсім так, як очікувалося.