UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили «розумне вікно» для захисту від сонця

Вікно саме змінюється з прозорого на матове і може працювати кілька днів без підзарядки.

Інженери розробили «розумне вікно» з автономним живленням, яке допоможе заощадити на кондиціонері. Як повідомляє «Новое время», вікно саме стає матовим або прозорим і може працювати кілька днів без підзарядки.

Відзначається, що вікно змінює кількість сонячного світла, яке надходить в кімнату. Для цього воно стає більш непрозорим, блокуючи ультрафіолетові промені і інфрачервоне світло. Вікно також самостійно генерує електрику за допомогою механічної енергії і променевої енергії світла.

Розробники стверджують, що одним з головних переваг їхнього винаходу є енергоефективність. Влітку сонячні промені проникають в кімнату і нагрівають її. Для охолодження зазвичай використовують кондиціонер або вентилятор. Але впоратися з цим може і саме «розумне вікно» - воно просто не пропускає сонячні промені в кімнату і не дає їй нагрітися.

Також такі вікна допоможуть «закритися» від вулиці або співробітників в офісі, змінити прозорість вікон одним натисканням кнопки. Смарт-вікна, які популярні зараз, мають кілька недоліків: високий рівень матовості навіть будучи в «прозорому» стані і необхідність у доволі великій  кількості енергії, щоб перемикатися між різними станами стекол.

Щоб вирішити цю проблему, розробники використали рідкі кристали з полімерною дисперсією. Для живлення вікон використали трибоелектричний наногенератор - TENG.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Студент інженерного факультету виготовив сонячні панелі з харчових відходів

Раніше вчені, які працюють на Пентагон, успішно випробували сонячну панель, яка збирає енергію в космосі, а потім може відправити її в будь-яку точку Землі. Панель призначена для кращого використання світла, яке не проходить через атмосферу.