Вчені з Каліфорнійського університету заявили про те, що їм вдалося створити імплант мозок, який "розуміє", про що думає людина, і може це озвучити. Як повідомляє ВВС, дослідники сподіваються, що їхня розробка допоможе людям, які втратили здатність говорити.
У роботі імпланта можна виділити два основних етапи. На першому він перехоплює імпульси, які відповідають за рух язика, губ і щелепи. Потім ці дані обробляються програмою, яка аналізує, як ці рухи могли б формувати звуки, і відтворює їх.
Варто відзначити, що на даному етапі програма розуміє одні словосполучення краще, ніж інші. Крім того, вона може працювати тільки з людьми, у яких частини мозку, які відповідають за рухи губ, мови і щелепи, залишилися неушкодженими.
Раніше група вчених з Великої Британії та Китаю вперше змогла показати нейронну основу зв'язку між депресією і безсонням, виявивши ділянки мозку, які пов'язані з поганим сном, і з депресією. Серед цих ділянок області, пов'язані з прийняттям рішень, роботою пам'яті і свідомості.