UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили повну 3D-мапу найбільшого у світі коралового рифу

Великий Бар'єрний риф є найбільшим на Землі природним об'єктом, створеним живими організмами. У 1981 році ЮНЕСКО визнала його об'єктом Світової спадщини, проте глобальні кліматичні зміни згубно позначаються на розвитку рифу.

Австралійські вчені вперше склали тривимірну цифрову мапу всієї території Великого Бар'єрного рифу. Це найбільший у світі кораловий риф, що простягнувся уздовж північно-східного узбережжя Австралії на 2,6 тисячі кілометрів і налічує майже 3 тисячі окремих коралових рифів і 900 островів.

Великий Бар'єрний риф є предметом особливої гордості австралійців, проте раніше мапи точно відображали лише близько половини його території. Австралійські вчені, яким допомагали їхні колеги з Німеччини, нарешті зуміли заповнити цей пробіл і провели цифрову картографічну зйомку всього рифу, загальна площа якого - 350 тисяч квадратних кілометрів.

"Ми тепер маємо точні дані про усю екосистему Великого Бар'єрного рифу, - заявив один із керівників наукової групи Робін Біман з австралійського університету Джеймса Кука. - Багато рифів виглядали на старих мапах просто як згустки плям в океані. На наших картах чітко видно всі рифи, мілини і лагуни. Це дозволить краще зрозуміти механізми руху коралових личинок і таким чином прогнозувати майбутній розвиток рифа".

Великий Бар'єрний риф є найбільшим на Землі природним об'єктом, утвореним живими організмами. У 1981 році ЮНЕСКО визнала його об'єктом Світової спадщини, проте глобальні кліматичні зміни згубно позначаються на розвитку рифу. За оцінкою вчених, за останні три десятиліття риф втратив до половини коралових поліпів, що утворюють його структуру. !zn

Читайте також:

Ефект глобального потепління з 1990 по 2011 рік посилився на 30%

ЮНЕСКО вніс три нових об'єкти до списку світової спадщини

Ширяючи над... дном океану