UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили освітлювальну систему потужністю 10 тисяч сонць

Система складається з 149 ксенонових короткодугових ламп.

Німецькі вчені створили освітлювальну систему, яка може фокусувати енергію, еквівалентну 10 тисячам сонць, в одному місці. На думку дослідників, подібне "штучне сонце" можна буде використовувати для виробництва екологічно чистого палива, повідомляє Gizmodo.

Система отримала назву Synlight, вона складається з 149 ксенонових короткодугових ламп, які використовуються у великих кінопроекторах, для того, щоб сфокусувати енергію 10 тисяч сонць, схожих на нашу зірку.

Під час запуску дослідники сконцентрували випромінювання 350-кіловатного стільникового масиву на одному металевому аркуші розміром 20х20 сантиметрів. Як говорить директор центру Бернард Хоффшмидт, система здатна створювати температури до 3000 °C. Розміри самої конструкції складають 14 метрів у висоту і 16 метрів у ширину.

Метою розробників є пошук нових способів створення водню – екологічно чистого палива. Фокусуючи світло в одній точці, система нагріває метал до 800°C, а після його розпилюють водяною парою. Метал реагує з киснем у воді, а водень залишається. Поки що система за чотири години витрачає стільки електрики, скільки звичайний будинок за рік. Вчені розраховують за найближчі кілька років доопрацювати систему і перевести її на живлення від сонячних батарей.

Раніше дослідники з університету Індіани створили біоматеріал, який виступає в ролі каталізатора при розщепленні води на водень і кисень. Вчені планують використовувати нову технологію для виробництва водневого палива для заправки автомобілів.