Американські фізики створили наночастки, які здатні приєднуватися до крапель або молекул нафти і дозволяють витягати її з води і інших рідин за допомогою магнітів. Про свою розробку дослідники повідомили в Journal of Nanoparticle Research.
Створені дослідниками частки є мікроскопічними сферами з атомів заліза, покритими особливим шаром з кремнійорганічних полімерних молекул з позитивним зарядом. Цей заряд дозволяє їм "приклеюватися" до молекул важких вуглеводнів в краплях нафти, заряджених негативно, і рухати їх разом з ними.
Коли частки потрапляють в магнітне поле, вони починають рухатися в бік його джерела, дозволяючи досить швидко і якісно "витягувати" будь-яку кількості нафти з води. Для цього достатньо "засіяти" воду наночастками, включити магніт і просто злити воду. Вся нафта і наночастки залишаться "приклеєними" до стінки посуду або труби, до якої додається магніт.
Цей процес працює швидше, ніж інші технології очищення нафти, які не використовують магніти: магнітні поля можуть бути на кілька порядків сильнішими за силу тяжіння Землі, що змушує частки рухатися до їхнього джерела швидше, ніж спливають на поверхню краплі нафти, вкриті "милом".
Як відзначають дослідники, таким же чином можна вирішувати і інші промислові завдання з очищення і розподілу перемішаних рідин.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили нову субатомную частку - пентакварк. Пентакварки були відкриті в результаті зіткнень протонів при енергіях до 8 тераелектронвольт. Маса пентакварка не перевищує 4,5 гігаелектронвольт. Раніше фізики достовірно знали про існування тільки адронів (частинки, які складаються з кварків і беруть участь у сильній взаємодії) з двох кварків (мезони) або трьох (баріони).