UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили мозковий імплантат, який змусив мишей «подружитися»

Імплант використовує світло для активації нейронів.

Вчені з Північно-Західного університету заявили про те, що їм вперше вдалося запрограмувати, а потім депрограмувати, мишей на побудову стійких соціальних зв'язків. Зробили вони це за допомогою повністю бездротового імпланта, який впливає на нейрони за допомогою світла, повідомляється на сайті університету.

За словами дослідників, створений ними пристрій перший в своєму роді. Вчені відкрили нові можливості оптогенетики, вперше використавши імплант для управління соціальними зв'язками між тваринами.

Дослідники відзначають, що імплант крихітний, що дозволяє мишами виглядати звичайно і поводити себе звичайним чином в звичному середовищі. Попередні дослідження з використанням оптогенетики передбачали використання провідних технологій, через що миші не могли вільно рухатися і взаємодіяти з побратимами.

В ході дослідження, коли миші перебували близько один до одного вчені активували певні групи нейронів, що змушувало тварин частіше взаємодіяти одна з одною. Коли справа стосувалася групи мишей, вчені могли змусити одну пару спілкуватися частіше, ніж інші.

Оскільки мозок людини складається з майже 100 мільярдів пов'язаних нейронів, надзвичайно складно досліджувати один або навіть групу нейронів. Оптогенетика була представлена в моделях на тваринах в 2005 році і дозволяє контролювати конкретні нейрони. Але оскільки цей метод використовує генетично модифіковані нейрони, його застосування на людях ще не було схвалене.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені розповіли, як коронавірус проникає в мозок

Раніше вченим з Університету Брауна в США вдалося розробити систему, яка здатна передавати сигнали мозку безпосередньо в комп'ютер без використання дротових технологій. Технологія отримала назву BrainGate, під час її випробувань використовувався невеликий передавач, який підключали до моторної кори головного мозку.