UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили дешеву світлодіодну тканину

Новий метод виробництва волоконних світлодіодів здатний прискорити комерціалізацію дисплеїв, що використовуються в одягу.

3 з Корейського науково-технічного інституту (KAIST) розробили волокнистоподібні світлодіоди, які можна вшивати або вплітати безпосередньо в саму фабричну тканину для одягу.

"Наше дослідження стане відправною точкою у розвитку технології волоконних світловипромінюючих діодів, які в майбутньому стануть одним з основних елементів у фабричної тканини. Ми сподіваємося, що зможемо полегшити і прискорити вихід м'яких носяться дисплеїв на ринок", - сказав професор Чой, керівник наукової групи з Школи електричної інженерії при KAIST.

Виробництво нових світлодіодних ниток інженери почали з волокна поліетилентерефталату, який вони кілька разів занурили в розчин з провідного органічного полімеру PEDOT: PSS (полі-3,4-етилендіокситиофен) і полістиренсульфонату, а потім протягом півгодини висушували при температурі 130 градусів Цельсія.

Після цього матеріал знову помістили в жовтий розчин, але вже з органічного полімеру, що формує LED - і OLED-світлодіоди. Знову висушили отриманий матеріал і покрили нитки складом з фториду літію/алюмінію (LiF/Al).

За словами інженерів, даний процес є більш ефективним методом нанесення світлодіодних матеріалів на маленькі циліндричні структури, порівняно з будь-яким методом термообробки.

Як кажуть вчені, ретельний контроль швидкості витягування волокна із розчину дозволяє контролювати товщину осадження аж до сотих тисячних частки нанометра.

Дослідники впевнені, що розроблений ними метод виробництва волоконних світлодіодів здатний прискорити комерціалізацію дисплеїв, що використовуються в одягу, так як цей процес можна автоматизувати і зробити його порівняно дешевим.

В даному випадку налагодити масове виробництво волоконних світлодіодів буде так само просто, як і сьогоднішнє виробництво нейлонового або поліетиленового волокна.

Раніше Adidas випустив пару кросівок, що складається зі сміття, піднятого активістами з дна океану.