Американські інженери винайшли першого в світі "біологічного дрона", корпус якого виготовлений з грибів. По ходу росту живі організми взяли потрібну форму. Автономний літальний апарат успішно пройшов випробування, повідомляє New Scientist.
Головну цінність безпілотник представляє для військових і спецслужб, які побоюються потрапляння технологій в руки противників. У разі аварії винахід перетворюється на малопомітну і швидко высыхающую калюжку слизу.
"Ніхто не буде знати, пролив ти солодку воду, чи на тому місці був безпілотник", - говорить один з творців дрона Лінн Ротшильд з дослідницького центру НАСА.
Корпус апарату зроблений з міцелію - вегетативного тіла грибів, що складається з тонких розгалужених ниток, - який вирощує нью-йоркська фірма "Green Island" на замовлення НАСА. Поверх міцелію інженери розташували захисне покриття з целюлози, вирощене бактеріями. Целюлозні листи покриті білками, клонованими із слини (саме цю рідину комахи використовують для гідроізоляції гнізд).
Мікросхеми були розроблені на основі наночастинок і надруковані срібною фарбою, щоб максимально підвищити біодеградацію пристрою.
"Безумовно, є деталі, у яких немає органічних замінників", - говорить інший винахідник Раман Нелаканти з Стенфордського університету.
Наприклад, для першого польоту биодрон оснастили гвинтами, акумуляторами і приладами управління, запозиченими у звичайного механічного квадрокоптера. На даному етапі інженери шукають заміну для датчиків безпілотника і вже почали вивчати, як створити їх з бактерії кишкової палички.
Як відзначають творці, найскладніше буде забезпечити безпеку польоту: є великий ризик, що такі биодроны почнуть розчинятися у повітрі, потрапивши під сильний дощ або сніг.
Раніше японські науковці придумали технологію, яка робить автомобіль "прозорим" на дорозі.