UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили антимікробний пластик з картопляних очисток

Матеріал може використовуватися для упаковки харчових продуктів, створення біорозкладних пакетів і посуду.

Група хіміків з Альбертського університету в Канаді створили біопластик з крохмалю, який вони отримали з картопляних очисток. Новий матеріал є біорозкладним і має антимікробні та антиоксидантні властивості.

Матеріал був отриманий за допомогою методу екстракції субкритичною водою. Ця технологія полягає в тому, що вода доводиться до температури, що знаходиться між точкою кипіння (при нормальному атмосферному тиску) – 100 градусах Цельсія і критичною точкою, при якій вода перетворюється на пар – 374 градусах Цельсія (найчастіше використовується температура 200 градусів).

Поміщений в такі умови крохмаль набуває особливих властивостей. Він перетворюється на плівку, яка здатна розтягуватися і подовжуватися. При цьому в крохмалі зберігаються фенольні сполуки, які допомагають рослині захищатися від мікробів.

У результаті технологічного процесу вченими був отриманий міцний і гнучкий біорозкладаний пластик. А завдяки збереженню фенольних сполук матеріал набув також антимікробні та антиоксидантні властивості, здатні захищати продукти від бактерій і вільних радикалів.

Вчені вже запатентували свій винахід і сподіваються, що він стане альтернативою виробництва пластику з нафти. На даний момент вони перевіряють його антимікробні властивості. Якщо вони підтвердяться в ході експериментів, з пластику буде створена партія упаковки для м'яса.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили хробаків, що харчуються пластиком. Знахідка може вирішити глобальну екологічну проблему, оскільки на даний момент менше 10 відсотків пластмасових відходів піддаються утилізації.