UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені склали карту місцевого потепління в регіонах Європи

5% найхолодніших зимових ночей "потеплішали" найбільше на сході Франції, заході Німеччини та Бельгії, де нічні температури додали до 2-2,5 градусів. "Зимові" дні стали помітно теплішими на півночі Італії та на Балканах, а в Скандинавії ті ж 1,5-2 градуси додали в температурі "середньостатистичні" зимові ночі.

Денні та нічні температури в різних регіонах Європи у міру зміни клімату в останні півстоліття ростуть нерівномірно - місцями вони практично не змінилися, а десь в чотири рази випереджають середню глобальну температуру, пишуть вчені у статті, опублікованій в журналі Environmental Research Letters.

Девід Стэйнфорт з інституту зміни клімату і навколишнього середовища Лондонської школи економіки і політичних наук (LSE) і його колеги проаналізували дані про нічних і денних температурах в регіонах Європи з 1950 року і з'ясували, що скрізь картина їх зростання була різною.

Так, наприклад, у "смузі" від Ла-Маншу до Данії найбільше зросли екстремальні температури в 5% найспекотніших днів літа - місцями вони додали більше двох градусів Цельсія. Південніше у Франції та Німеччині, навпаки, істотно збільшилися саме середні температури та близькі до них. На сході Іспанії і в центральній частині Італії майже рівномірно "потеплішали" всі дні, тоді як на більшій частині Європи температури нижче середніх рівнів і росли повільніше.

З іншого боку, 5% самих холодних зимових ночей "потеплішали" сильніше за все на сході Франції, заході Німеччини та Бельгії, де найчастіше нічні температури додали до 2-2,5 градусів. "Зимові" дні стали помітно тепліше на півночі Італії та на Балканах, а в Скандинавії ті ж 1,5-2 градуси додали в температурі "середньостатистичні" зимові ночі.

Автори підкреслюють, що їх дослідження наочно показує нерівномірність зміни клімату в європейських регіонах - в деяких точках спостереження середні температури з 1950 року взагалі практично не змінилися. На їх думку, такі дані про "місцевому" потепління можуть допомогти владі і населенню краще розуміти проблему і адаптуватися до неї. !zn

Читайте також:

Вчені знайшли "чорні діри" в Атлантичному океані

Клімат на Землі змінюється з рекордною швидкістю за останні 65 млн років

Глобальне потепління до 2050 року може збільшити число воєн на 50 відсотків

Вчені передбачили відродження мамонтів через 30-50 років