UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розробили здатне качати кров серце з пінопласту

У майбутньому розробка може використовуватися для трансплантації замість донорських органів.

Вчені з Корнельського університету створили штучне серце, здатне перекачувати кров. Серце виготовлено з пінопласту і в майбутньому може бути використано для трансплантації замість донорських органів. На створення подібної моделі вчених надихнула розробка м'яких роботів. Інформацію про це розповсюдило видання New Scientist.

Останнім часом компанії почали розробку роботів, які нагадують змій або щупальця. Вони виготовляються з гнучкого пластику і приводяться в рух за допомогою стисненого повітря. Але за словами Роберта Шеферда, одного з розробників моделі серця, ці роботи виготовляються плоскими. Для створення ж серця, здатного качати кров, Шеферд і його колеги використовували пористий пінопласт, всередині якого знаходиться мережа з трубок, крізь які може проходити повітря. Зверху серце вкрите твердим пластиком, який виконує функції шкіри.

Читайте також: Вчені довели, що віруси є живими істотами

Команда дослідників перевірила матеріал на кількох простих зразках, які приводилися в рух шляхом подачі до них повітря, а після побудувала модель серця. Побудована модель містить всього дві камери замість чотирьох, але підведення до серця повітря робить його рухливим і дозволяє йому перекачувати воду між камерами. Зовнішня сторона із твердого пластику робить поштовхи всередині серця практично непомітними.

Раніше повідомлялося про те, що вчені розробили новий апарат для трансплантації, який дозволяє серцю битися поза тілом людини. Даний метод дозволить врятувати мільйони життів, оскільки з його допомогою органи залишаються живими набагато більш довгий час.