UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розробили швидкий метод синтезу антитіл до коронавірусу

Це може прискорити розробку ліків, а також покращити діагностичне тестування.

Вчені з Гарвардської медичної школи і Каліфорнійського університету в Ірвіні розробили нову технологію для отримання антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2. Як повідомляє «Интерфакс», нова технологія є швидкою, ефективною і недорогою.

За словами фахівців, більш швидке виявлення антитіл може прискорити розробку ліків, а також діагностичне тестування і фундаментальні наукові експерименти.

Вчені використовували дріжджі для отримання сотень мільйонів різних синтетичних фрагментів антитіл, які називаються нанотілами, в яких містився антиген, наприклад, спайковий білок, за допомогою якого SARS-CoV-2 проникає в клітину, і визначали, які нанотіла "зачепляться" за нього.

Дослідники спроектували дріжджі так, щоб нанотіла еволюціонували з кожним поколінням. Це дозволило відібрати одне або кілька нанотіл, які зв'язуються тільки з антигеном, який викликає захворювання. В результаті підвищується шанс розробки ефективної терапії з мінімальними побічними ефектами.

"Весь процес використовує стандартні лабораторні методи культивування дріжджів і займає всього півтора - три тижні. Дослідники можуть полювати за нанотілами проти багатьох різних антигенів одночасно", - заявили вчені.

За словами дослідників, розроблена ними технологія імітує природне вироблення антитіл у лам і верблюдів. Вони також відзначають, що синтезовані нанотіла нейтралізують антигени не гірше, ніж ті, які були отримані у людей і тварин.

Вчені вважають, що розроблена ними технологія дозволить не тільки створювати нові методи лікування, а й удосконалити способи виявлення коронавірусу і пов'язаних з ним вірусів. Вона також дозволить вченим більш ефективно реагувати на появу нових варіантів SARS-CoV-2 або абсолютно нових патогенів.

"Якщо SARS-CoV-2 еволюціонує таким чином, що вислизає від поточної екстреної терапії антитілами, ми повинні бути в змозі розробити нові приблизно через два тижні", - заявив один з авторів дослідження Ендрю Круз.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: У ДНК людей знайшли свідчення древньої епідемії коронавірусу

Нагадаємо, в світі стрімко поширюється штам коронавируса «Дельта». Про те, що відомо про це штамі на даний момент, читайте в нашому матеріалі.