UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розповіли про стан Великого Бар'єрного рифу після знебарвлення коралів

Різні частини рифу по-різному відреагували на теплу воду.

Вчені з Університету Тасманії дослідили Великий Бар'єрний риф після масового знебарвлення коралів у 2016 році і встановили, що ушкодження виявилися не такими значними, як передбачалося, але різні частини рифу по-різному відреагували на аномально теплу воду, повідомляє N+1.

У ході дослідження вивчили 186 точок на Великому Бар'єрному рифі і в Кораловому морі на північний схід від Австралії, порівнявши їхній стан у 2010-2015 роках і протягом року після знебарвлення. Вони з'ясували, що в точках 44 загинуло більше 10% всіх коралів, і особливо сильно постраждали рифи у північній частині Коралового моря. В одній з точок на атолі Oспрей Риф біля узбережжя австралійського штату Квінсленд загинула половина всіх коралів, а як мінімум в одному місці на півдні Великого Бар'єрного рифу, в Суейн-Рифс, постраждали абсолютно всі корали, які жили там до 2016 року. Вчені підкреслюють, що знебарвлення - оборотний процес, і зооксантели можуть повернутися; швидше за все, це вже сталося у значної частки постраждалих від знебарвлення коралів.

Разом з тим, дослідники підкреслюють, що основні екологічні зміни, пов'язані з епізодом знебарвлення, відбулися незалежно від загибелі коралів і, мабуть, були безпосередньо пов'язані з ростом температури води - це, на їхню думку може пояснити, чому різні коралові спільноти по-різному реагують на загибель самих коралів.

Раніше повідомлялося про те, що вчені склали карту регіонів Землі, які найбільше постраждали від змін клімату. При складанні карти науковці використовували супутникові дані, отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятого ділянки суші в 5 квадратних кілометрів. Деякі ділянки Землі, наприклад Антарктика і Сахара, не були класифіковані через свою безплідність.