Вчені з Каліфорнійського університету Берклі заявили про те, що люди, які страждають від нестачі сну, часто відчувають себе самотніми і намагаються обмежити соціальні взаємодії майже так само, як і ті, хто страждає від розладів соціальної поведінки, повідомляє MedicalXpress.
Дослідники вивчили дані сканування мозку добровольців, які страждали від нестачі сну і переглядали ролики з незнайомцями, що йдуть до них назустріч. У результаті було встановлено, що у них активуються нейронні мережі, активність яких характерна для людей, що вважають, що їхній особистий простір порушується. Крім того, нестача сну сприяє пригніченню активності в регіонах мозку, які зазвичай сприяють залученню до соціальної роботи.
"Чим менше ви спите, тим менше ви схильні до соціальної взаємодії. Більше того, інші люди сприймають вас як відразливу особистість, що також посилює соціальну ізоляцію від нестачі сну", - заявив провідний автор дослідження Меттью Уолкер.
Раніше вчені встановили, що обчисленнями та уявленнями цифр і чисел в розумі займається не тільки права півкуля мозку, але і ліва його половина. Вчені з'ясували, що на цифри реагує особлива ділянка в нижній частині скроневої кори мозку, яка включалася при перегляді чисел як у лівій, так і в правій півкулі. Ця ділянка, яку вчені назвали "зоною форми числа" (NFA), призначена виключно для розпізнавання чисел - вона не включалася тоді, коли дослідники показували добровольцям літери або "фальшиві числа" – знаки, схожі за формою на цифри, але які при цьому ними не були.