Вчені з Інституту фізики атмосфери Китайської академії наук заявили про те, що теплові хвилі, які будуть виникати частіше через дію глобального потепління, будуть впливати на працездатність населення по всьому світу, повідомляє EurekAlert!.
У ході дослідження вчені проаналізували відповіді 4363 респондентів, які взяли участь в опитуванні у 2016 році. Метою опитування було визначення того, наскільки спека вплинула на продуктивність роботи респондентів. У результаті було встановлено, що теплові хвилі призвели до втрати 6,6 робочого дня у країнах, що розвиваються, і 3,5 робочого дня – в розвинутих. При цьому, найбільш вразливими регіонами виявилися Центральна Азія і Північна Європа.
Дослідники також розрахували, як зростання середньої температури атмосфери Землі позначиться на кількості втрачених трудових днів. При підвищенні температури на 1,5, 2, 3 і чотири градуси Цельсія розвинені країни втратять 9, 12, 22 і 33 дні, відповідно, а в тих, що розвиваються - 19, 31, 61 і 94 дні, відповідно. Дослідники відзначають, що країни Південно-Східної Азії при потеплінні на 1,5 градуса Цельсія будуть відчувати те ж зниження продуктивності праці, що розвинені країни при потеплінні на чотири градуси.
Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.