Вчені з Франції і Великої Британії заявили про те, що у людей, які повністю відмовляються від алкоголю або вживають більше 140 грамів чистого спирту (14 одиниць алкоголю) на тиждень, підвищується ризик розвитку деменції, повідомляє EurekAlert!. Разом з тим, механізми, які відповідають за цей процес, відрізняються у цих двох груп.
Вчені вивчили результати довгострокового дослідження, яке почалося в Великій Британії у 1986 році. У ньому взяли участь 9087 добровольців у віці від 35 до 55 років. Дослідники вивчали вплив соціальних, поведінкових і біологічних факторів на здоров'я. Крім того, дослідники стежили за кількістю випитого добровольцями алкоголю у 1985-1993 роках. За станом здоров'я випробовуваних стежили з 1991 року, при цьому деменція була діагностована у 397 учасників за 23 роки спостереження. Середній вік діагнозу становив 76 років.
Вчені встановили, що відмова від алкоголю та вживання більш як 14 одиниць алкоголю в тиждень призводить до підвищення ризику розвитку деменції в порівнянні з тими, хто вживав від однієї до 14 одиниць алкоголю. Кожні сім додаткових одиниць алкоголю підвищували ризик розвитку деменції на 17%.
Разом з тим, дослідники підкреслюють, що, оскільки дослідження було обсерваціонним, тобто фахівці просто спостерігали за певною групою населення, не можна виключити наявності факторів, які могли вплинути на достовірність. Наголошується, що відмова від алкоголю могла бути викликана захворюваннями, які пов'язані з розвитком деменції.
Раніше вчені заявили про те, що захворювання на рак при палінні може бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.