UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розкрили таємницю «укусів» австралійських дерев

Дерева містять токсини, схожі на отруту скорпіонів і павуків.

Вчені з Університету Квінсленда дізналися, чому больовий ефект від «укусу» дерева Dendrocnide excelsa, яке австралійці називають «джимпі-джимпі», триває так довго. За їхніми словами, вся справа в тому, що дерева містять токсини, схожі на отруту скорпіонів і павуків, повідомляє ВВС.

У дерев велике овальне листя, покрите волосками. «Джимпі-джимпі» ростуть переважно в тропічних лісах на північному сході Квінсленда.

«Жертви» дерев спочатку відчувають печіння, яке через деякий час переходить в сильний біль, який може тривати кілька днів або навіть тижнів. Вчені з'ясували, що структура токсину дерева дозволяє йому повторно атакувати больові рецептори жертви.

За словами професора квінслендського Інституту молекулярної біології Ірини Веттер, ворсинки на поверхні листя кусачего дерева насправді є голками, через які дерево впорскує токсин в шкіру жертви. Автори дослідження назвали цей нейротоксин "джимпітидом".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені назвали найбільшу рибу

Раніше вчені наблизилися до розгадки таємниці найвищих гір Землі. Згідно з останніми даними, тектонічні сили під горами, а не погодні умови або ерозія на поверхні, можуть бути ключовими факторами того, наскільки високою буде гора.