UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розкрили таємницю «швидкісного» залишку наднової

Об'єкт не тільки рухається з величезною швидкістю, а й обертається.

Астрофізики з'ясували, що неймовірно швидка зірка, яка виникла після вибуху наднової, обертається з надвисокою швидкістю. На думку дослідників, цей об'єкт міг виникнути в подвійній системі і «з'їсти» свого компаньйона, повідомляє «Популярная механика».

Коли зірка стає занадто великими, щоб стримувати свою масу, вона скидає зовнішні оболонки в космос, вибухаючи надновою. В результаті утворюється чорна діра, білий карлик або нейтронна зірка.

Вчені поспостерігали за зіркою LP 40-365, яка рухається з високою швидкістю. На думку астрономів, такі дослідження допоможуть зрозуміти природу вихідної двокомпонентної системи, в якій зірка з'явилася. Зірки у Всесвіті часто утворюють пари, учасниками яких можуть бути і білі карлики, які можуть пережити і другий вибух системи.

Якщо один білий карлик віддасть занадто багато маси іншому, цього може вистачити для виникнення наднової. Вчені вважають, що LP 40-365 - це залишок зірки, яка самознищилася після того, як її компаньйон віддав їй занадто багато речовини. Через те, що зірки оберталися дуже близько одна до одної і дуже швидко, вибух наднової позначився на обох. Астрономи вважають, що залишки однієї з них повністю поглинула друга.

У результаті вибуху вивільнилися величезна кількість енергії, яка збільшила швидкість руху LP 40-365 і призвела до того, що вона обертається з високою швидкістю. Повний оберт зірка здійснює за дев'ять годин.

Вчені відзначають, що об'єкти на зразок LP 40-365 є не тільки найшвидшими зірками, а й відрізняються дуже високим вмістом металів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Астрономи виявили наднову зірку нового типу

Раніше вчені заявили про те, що поруч з центром Чумацького Шляху розташовується наднова рідкісного типу. Її спектральні характеристики вказують на те, що зірка відноситься до рідкісного типу Iax, спалахи яких призводять до появи «зомбі» -зірок.