Вчені заявили про те, що підвищення глобальної температури на два градуси за Цельсієм порівняно з доіндустріальною епохою може призвести до того, що близько 117 мільйонів людей будуть страждати від нестачі питної води. В таких умовах доступ до води знизиться по всьому світу, повідомляє Phys.org.
У ході дослідження вчені намагалися проаналізувати те, яким чином зміна глобальної температури на 1,5 і два градуси за Цельсієм порівняно з доіндустріальною епохою вплине на доступ до води. В результаті було встановлено, що у разі зростання температури в межах 1,5 градуса Цельсія зменшення доступу до прісної води буде помірним в таких регіонах, як Східна і Південна Азія, Східна і Західна Африка, а також Центральна Європа. Однак навіть при цьому сценарії виникне дефіцит в Північній Азії, Південній Африці, Південній Європі, Середземномор'ї, Гренландії, Ісландії і на Алясці.
Якщо ж глобальна температура підвищиться на два градуси Цельсія, дефіцит води буде спостерігатися по всьому світу. Разом з тим, меншою мірою в цьому випадку постраждають Аляска, північний захід Канади та південний схід Азії.
Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.