UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені припустили земне походження води на Місяці

Ймовірно, наявність води на супутнику нашої планети пов'язана з «земним вітром».

Вчені заявили про те, що вода на Місяці може мати земне походження. За їхніми словами, вона могла з'явитися на супутнику нашої планети завдяки дію «земного вітру» - потоку частинок, які були викинуті магнітосферою планети, повідомляєNaked science.

За останні десятиліття вчені переконалися в тому, що вода на Місяці все-таки присутня. Але звідки вона взялася, залишається загадкою для дослідників. Якби її занесли комети, вода швидко випарувалася через відсутність атмосфери, яка стримує вологу.

Вода може з'явитися і безпосередньо на Місяці. Згідно з однією з нових гіпотез, протони сонячного вітру досягають її поверхні, незахищеної ні атмосферою, ні магнітосферою. Тут вони взаємодіють з оксидами в складі мінералів, утворюючи нові молекули води і постійно поновлюючи запас вологи, яка весь час випаровується в космос.

Але в періоди коли Місяць виявляється ненадовго укритим від сонячного вітру, кількість води на його поверхні має зменшуватися. Комп'ютерне моделювання пророкує, що за кілька днів в районі повні, коли супутник проходить крізь довгий витягнутий «хвіст» земної магнітосфери, вміст води на високих широтах має падати дуже помітно.

Цей процес і розглянули вчені в новому дослідженні. За допомогою даних, які були зібрані японським навколомісячним зондом Kaguya, вони змогли зареєструвати зміни в потоці сонячного вітру, який «омиває» супутник. А спостереження індійського апарату Chandrayaan-1 допомогли оцінити розподіл води в приполярних регіонах. Однак результати виявилися доволі несподіваними: ніяких істотних змін в кількості льоду в належні дні не відбувається.

Вчені запропонували нову гіпотезу про появу води на Місяці, яка не пов'язана з впливом сонячного вітру. Магнітосфера Землі також здатна направляти протони і поливати поверхню Місяця не меншою кількістю частинок, ніж сонячний вітер. Потік містить і протони, і іони кисню з верхніх шарів земної атмосфери. Цього «земного вітру» може бути достатньо для утворення нових молекул води на Місяці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: У Китаї проросло насіння рису, яке побувало на Місяці

Раніше вчені з США та Аргентини заявили про те, що фази Місяця впливають на сон людей. За їхніми словами, цикл сну у людей співвідноситься з 29,5-денним місячним циклом: у дні, близькі до повні, люди лягають спати пізніше і сплять менше, ніж в інші.