Вчені заявили про те, що яскраві плями, які розташовуються в районі кратера Оккатор на поверхні карликової планети Церери, містять у собі найбільшу концентрацію карбонатних мінералів, яка коли-небудь була знайдена за межами Землі. Як повідомляється на сайті NASA, подібні мінерали можна знайти в районах гідротермальної активності на нашій планеті.
Як заявила глава групи дослідників Марія Крістіна Де Сантикс, "ми вперше виявили цей тип матеріалу за межами Землі в такій великій кількості".
Оккатор вважається досить молодим кратером, що його вік становить близько 80 мільйонів років. Ширина кратера становить 92 кілометри. Купол, який розташовується в центрі кратера, покритий матеріалом з високим ступенем відображення.
Дослідники встановили, що матеріал, який покриває купол, складається в основному з карбонату натрію, солі, яка зустрічається на Землі в гідротермальних умовах. На думку дослідників, матеріал виступає з-під поверхні Церери. Поява цього матеріалу означає, що температура під поверхнею карликової планети вища, ніж дослідники припускали до цього.
Відкриття дозволяють припустити, що рідка вода існувала на Церері у недавньому геологічному минулому. Солі можуть бути ознакою наявності океану або озер під поверхнею карликової планети, які вийшли назовні і замерзли мільйони років тому.
У серпні NASA підготувало "екскурсійний тур" головними визначними пам'ятками на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді. Пізніше дослідники заявили про те, щорозкрили таємницю цих плям. На думку вчених, вони представляють собою відкладення солі, і що вони, ймовірно, є слідом вивержень екзотичних "соляних вулканів".