Вчені знайшли можливе пояснення невеликого розміру Марса в порівнянні з Землею і Венерою.
На думку дослідників, виникненню великого небесного тіла на орбіті Марса завадив гравітаційний вплив Юпітера. З цієї ж причини між Марсом і газовим гігантом розташовується пояс астероїдів, а не планета.
Висновки дослідників були зроблені на підставі комп'ютерного моделювання, яке симулировало утворення планет навколо Сонця. Як відзначають вчені, Землі знадобився мільйон років на те, щоб сформуватися з планетезімалей в межах нинішньої орбіти.
Венера, Земля і Марс знаходяться в межах зони населеності навколо Сонця, тобто на них теоретично допускається існування рідкої води. Перші дві планети мають схожі розміри і масу, тоді як третя набагато менша. Робота вчених дозволяє пояснити спостережувані характеристики небесних тел.
Раніше вчені припустили, що Юпітер викинув з Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета ставилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету Сонячної системи під час близького сходження.